Zapraszamm Cię do subskrypcji naszego newslettera. Wysyłając go nie nadużywamy Twojego zaufania i nie bombardujemy niedopracowanymi treściami. Przykładamy się do swojej roboty, dziękując tym samym za Twój zapis.
Proszę podać poprawne imię i nazwisko.
Proszę podać poprawny adres e-mail.

Projektowanie biofiliczne czyli...?

"Dzień dobry Panie Tomku, mam na imię Ela. Dzwonię bo potrzebuję pięknych tapet w naszym nowym biurze. Dowiedziałam się od znajomej, że możecie to zrobić w dwa tygodnie."
 

Dziś chcę opowiedzieć Wam jak bardzo warto jest być blisko natury. Udowodniono, że dzięki temu człowiek jest jakiś taki szczęśliwszy :)


Chodzi o biofilie - teorię naukowca Edwarda Wilsona z Harvardu. Według jego definicji człowiek nosi w sobie "potrzebę poczucia wspólnoty z innymi organizmami żywymi". Innymi słowy, że poczucie wspólnoty ze światem przyrody jest nam do prawidłowego rozwoju i szczęścia absolutnie niezbędne. Zainspirowani ostatnimi firmowymi wyjazdami w Tatry zdecydowaliśmy wykorzystać biofilię w naszej najnowszej brandingowej realizacji. 

Do rzeczy!

Pierwszy akapit tego wpisu to wierny cytat z rozmowy z Panią Elą - z polskiego oddziału DHL. Łącząc biofilię z potrzebami stworzenia przyjaznej atmosfery w przestrzeniach socjalnych dla pracowników biur DHL wybraliśmy górskie krajobrazy. Efekt jest taki, że chętnie postawilibyśmy tam swoje biurka. Pani Ela też jest zadowolona, bo od momentu tego telefonu wykonaliśmy już branding trzech kolejnych obiektów biurowych DHL.

Więcej zdjęć z tej i innych realizacji zobaczycie TU .

Dlaczego piszę o projektowaniu biofilicznym?

Okazuje się, że odwołania do natury to nie tylko rosnący w ostatnich latach trend, ale i coś co przynosi realną korzyść. Bezpośrednio pracownikom, a pośrednio pracodawcom oraz nam - którzy dbają o oznakowanie, odnowienie i wyposażenie Waszych biur w zieleń. Tą żywą i tą wydrukowaną. 

Co więcej sami jesteśmy wyznawcami i odczuwamy efekty, o których pisał już dawno temu Edward Wilson. Otóż nasze biuro od paru miesięcy zdobi przepiękna fototapeta - długa na 7 metrów  i wysoka na 2,8 metra - wydrukowana i wyklejona w jednym kawałku.
Dzięki temu, że jest umieszczona po naszej prawej lub lewej stronie to nie rozprasza nas w trakcie pracy, ale podchodząc do biurka cieszy oko ogromnie, a na gościach wchodzących do biura robi ogromne wrażenie. W takim miejscu pracuje się naprawde znacznie przyjemniej. 
Dodatkowego kontekstu nadaje fakt, że panorama zdobiąca nasze biuro to widok z Koprowego Szczytu w Tatraach, który obiecaliśmy sobie, zdobędzie w firmowym składzie. Mam nadzieję, że już za pare miesięcy.

Jeśli Wy potrzebujecie zieleni, pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Wiecie gdzie nas znaleźć? 

Co o tym myślisz?

Mam w zanadrzu kilka marketingowych wątków i bardziej analitycznych przemyśleń, którymi chętnie się z Tobą podzielę. Jeśli jesteś tu pierwszy raz - zajrzyj i przeczytaj również inne treści: BLOG

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych nowych treściach zasubskrybuj nasz newsletter. Używamy go wyłacznie do merytorycznej komunikacji. Przycisk do zapisu znajdziesz poniżej.

Jeśli chcesz porozmawiać o tym jak nasz zespół ekspertów może wspomóc marketing Twojej firmy - wypełnij formularz kontaktowy - konsultacja jest darmowa. 

 

dziękuję, że czytasz.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.