Cofnij
branding biur
7 stycznia, 2013

Branding 4 pięter biura Unilever

Dzień dobry! Słyszałam, że możecie nam pomóc w „upiększeniu” ścian w naszym biurze. Jak wygląda u Was ten proces? Interesują mnie grafiki ścienne na różnych materiałach. Jest tego dość dużo, a czas nagli. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. 

 

Celem projektu było stworzenie atrakcyjnych grafik ścian zgodnych z brand bookiem Klienta. Docelowo do brandingu były aż 4 piętra budynku Unilever.

Na początku projektu zespół grafików pracował nad wstępnymi wizualizacjami. Ten etap obejmował tworzenie różnych koncepcji grafik, prezentowanie ich klientowi i oczekiwanie na akceptację. Cały proces wstępnych projektów, ocen i poprawek trwał łącznie 10 dni.

Po zaakceptowaniu projektów przyszedł czas na wizję lokalną i dobór materiałów potrzebnych do wykonania realizacji. W kolejne 3 dni graficy przygotowali pliki produkcyjne dostosowane do różnych technik druku. Produkcja opiewała na kilka setek m2 grafik ściennych, a także tapety, tablice magnetyczne i dekoracyjne linki do wieszania karteczek. Cały proces produkcji trwał 2 tygodnie. 

Po zakończeniu produkcji rozpoczęto montaż grafik ścian. Na 132 ścianach nasz zespół rozpoczął montaż przygotowanych wcześniej materiałów. Trwał on pełne 7 dni i zakończył się podpisaniem protokołu odbioru bez żadnych uwag.

Rezultat

Cały projekt trwał więc około 1 miesiąca, począwszy od pierwszych etapów koncepcyjnych, przez produkcję, aż do zakończenia montażu grafik ściennych. Dzięki współpracy kilku wewnętrznych zespołów udało się stworzyć atrakcyjne i spersonalizowane wnętrze na czterech piętrach, które z pewnością umili czas pracownikom.

  • Klient

    Unilever

  • rok

    2013

  • miejsce

    Katowice