Proszę podać poprawne imię i nazwisko.
Proszę podać poprawny adres e-mail.

*Drukarnia i marketing

Do nazwy naszego bloga i naszej drukarni pasuje jeszcze jedno słowo nowoczesna. Ale wtedy nasz blog nazywał by się "Nowoczesna drukarnia i marketing". Całkiem podobnie do pewnego podcastu, który bardzo szanujemy prawda?  W każdym razie ten blog to miejsce gdzie piszemy o rzeczach nas interesujących. Czasem to techniczne nowinki i niuanse druku, innym razem materiały inspirujące i bawiące. Tworzymy go dla Waszej i własnej przyjemności. Lubimy się dzielić.

Autorem bloga jest ten gość ze zdjęcia po prawej. Chodzi po firmie i zadaje trudne pytania. Często uczestniczy w spotkaniach prawie wszystkich zespołów - przede wszystkim po to by wyciągać dla Was smaczki i esencje naszego know how. Później przelewa to na "papier" i wrzuca tutaj.

Enjoy :)

5 zasad tworzenia POS do marketów

Jeśli oferta, którą chcesz promować nie jest atrakcyjna dla Ciebie to nie wmówisz klientowi, że powinna być atrakcyjna dla niego. Pamiętajmy, że klient umie czytać, myśleć i analizować. Jeśli raz poczuje się oszukany, to odbudowanie zaufania będzie trudne. Może być też tak, że klient już nie wrócić do Twojej marki.
Czytaj więcej

Prasówka Marzec 21

Co miesiąc zbiorę tutaj dla Was publikacje wartościowe, które z czystym sumieniem polecam. Nie zdziwcie się dość zróżnicowaną tematyką. Głównym wyznacznikiem jaki zawsze będę stosował jest przydatność poniższych treści dla drukarni i marketingu w b2b. Nie zabraknie tematów bardzo aktualnych i dotykających większości z nas.
Czytaj więcej

Naklejki dla instytucji

Mówimy NIE nudzie. Chcemy by nasze muzea, szkoły, instytucje nie były tak bezduszne, bezosobowe i nudne. Znamy sposoby na odczarowanie miejsc teoretycznie nieciekawych. Zapraszam do lektury kolejnego artykułu z naszego bloga Drukarnia i marketing.
Czytaj więcej

Najlepsze reklamy wielkoformatowe

Dobry pomysł jest na wagę złota! Pozwala na wiralne rozprzestrzenianie się kreacji reklamowej i przekłada się na rozpoznawalność, sławę i wieczną chwałę w marketingowym światku. Zapraszam po dawkę inspiracji najwyższych lotów.
Czytaj więcej

Projektowanie BTL

Jako drukarnia wielkoformatowa istniejąca od 15 lat mamy na koncie wydruki setek kampanii. Wybraliśmy te najlepsze i zastanowiliśmy się dlaczego niektóre z nich przyniosły naszym klientom większy sukces. Poniżej przeczytacie zestaw wniosków z naszych przemyśleń. Ku pamięci! Czytajcie i róbcie piękne kreacje!
Czytaj więcej

Twoja firma potrzebuje Brand Booka!

Dlaczego? Wszystkie powody znajdziesz w artykule. Przeczytasz również dlaczego my wolimy współpracować z firmami, które brand bookiem dysponują i dlaczego to oszczędność dla obydwu stron.
Czytaj więcej

Naklejki podłogowe

Czy zdarzyło Ci się wejść w latarnie albo wpaść w kogoś kto idzie z naprzeciwka dlatego, że byłeś zapatrzony w ekran smartfona? Podejrzewam, że nie. Okazuje się, że zdarza się to coraz częściej. Badania mówią, że nawet 60% idących chodnikiem dorosłych patrzy w dół, w swój telefon – tylko od czasu do czasu zerkając na to co przed nimi. To tekst o tym dlaczego naklejki podłogowe to bardzo skuteczny nośnik przekazu (nie tylko reklamowego).
Czytaj więcej

Ogilvy - Ojciec reklamy

Dlaczego o nim wspominam? Bo to bardzo mądry człowiek, którego idee i zasady wdrożone ponad 50 lat temu są wciąż aktualne i stosowane w marketingu. Nawet nie zdajemy sobie jak często. Po więcej zapraszam do tekstu.
Czytaj więcej

Dobre praktyki w wayfindingu

Wayfinding to w skrócie wytyczanie oraz logiczne oznaczanie ciągów komunikacyjnych.  Jest bardzo istotną częścią procesu brandingu biura. Jak uniknąć błędów tworząc system wayfindingowy? Do przeczytania w 3 minuty.
Czytaj więcej

Chrobotek i stal

Zieleń i przyroda w biurze to widok zawsze pożądany – działa dobrze nie tylko na poziomie wizualnym, ale udowodniono również, że odpowiednia ilość kwiatów podnosi satysfakcje z przebywania w miejscu, w którym pracujemy. Czyli warto!
Czytaj więcej

Podstawy wayfindingu

Wayfinding to system oznakowania, który powinien być niezauważalny, a jeśli jest zrobiony źle – bardzo szybko można to dostrzec Tak jak z systemem znaków drogowych na polskich drogach.
Czytaj więcej

Projektowanie biofiliczne

Badania udowodniają, że dzięki kontaktowi z przyrodą człowiek jest jakiś taki szczęśliwszy :) Według teorii naukowca Edwarda Wilsona z Harvardu każdy człowiek nosi w sobie "potrzebę poczucia wspólnoty z innymi organizmami żywymi". Wiecie, że i my w marketingu czerpiemy z tej teorii?
Czytaj więcej

Czy POS-y są skuteczne?

Chcesz dowodów na to że drukowane materiały POS mogą realnie pomóc zrealizować cele sprzedażowe Twojej firmy? Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wykorzystać POS-y w Twoim marketingu? Zapraszam do lektury.
Czytaj więcej

Branding Biur dla laików

Najogólniej branding biura to sztuka stworzenia takich przestrzeni biurowych, które odzwierciedlają wszystkie aspekty Twojej firmy. Po konkrety zapraszam do publikacji. Kliknij poniżej by przeczytać całość.
Czytaj więcej
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.